Asmeninė kvapo interpretacija arba kaip kvepia jodo druska?

Asmeninė kvapo interpretacija arba kaip kvepia jodo druska?

Žmogaus patirtis dažnai susijusi su pojūčiais: nuo ryškių spalvų, kurios praskaidrina mūsų regėjimą, iki harmoningų melodijų, kurios rezonuoja su mūsų klausa. Tačiau egzistuoja vienas pojūtis, kurį nepaprastai sudėtinga aprašyti ir interpretuoti uoslė. Kvapai gali mus sugrąžinti į praeitį, išprovokuoti ryškius prisiminimus ir pažadinti gilias emocijas. Nepaisant neabejotinos kvapų reikšmės, apibūdinti juos žodžiais yra sudėtinga.

Žodžiai dažnai nepajėgia užfiksuoti aromato subtilumų. Kaip galima tiksliai apibūdinti žydinčios rožės kvapą, žemišką aromatą po lietaus ar šiltą, jaukų duonos kvapą? Kiek anksčiau buvo dedamos pastangos sukurti kalbą, skirtą apibūdinti kvapus. Dažnai galite išgirsti parfumerių ir somelje naudoja terminologiją, apibūdinančią kvapo ir skonio subtilybes. Tokios sąvokos kaip žemiškas“, citrininis“, medžio ir aštrus siekia užfiksuoti kvapų ir skonių esmę. Tačiau netgi su šiomis sąvokomis tikrosios kvapo prigimties perdavimas lieka iššūkis.

Kitas įdomus aspektas yra tas, kad kvapai yra priklausomi nuo asmeninės interpretacijos. Tai, kas vieno žmogaus gali būti apibūdinama kaip saldus, gėliškas aromatas“, kitam gali atrodyti kaip švelnus, pudriškas kvapas“. Mūsų unikalūs uoslės receptoriai ir praeities patirtis formuoja mūsų kvapų suvokimą, todėl kvapas iš esmės yra asmeninė patirtis. Tai supratau kurdama jodo druskos akordą. Kaip ir kiekvieną kartą kurdama naują kvapą ieškojau jau egzistuojančių formulių akordui sukurti. Kai kurių akordų kūrimas yra labai aiškus, pavyzdžiui, kuriant figos medžio akordą galima sumaišyti keturias skirtingas medžiagas ir gauti puikų rezultatą. Visai kita istorija yra su jodo druskos akordu, kurį kiekvienas parfumeris interpretuoja skirtingai: vieniems jodo druska asocijuojasi su dumblių ir citrinos žievelės aromatais, kitiems - padaugintu vetiverijų kiekiu. 

Kvapas padeda sukurti galingą ir sugestyvų jutimą, kuris prideda gylį ir prasmę mūsų patirtims. Nors žodžiai gali klysti bandydami užfiksuoti visą kvapo esmę, mūsų uoslės suvokimas lieka turtinga ir asmeninė žmogaus patirties dalis.

Grįžti į tinklaraštį