Parfumerija ar aromaterapija? Panašumai ir skirtumai

Parfumerija ar aromaterapija? Panašumai ir skirtumai

Kvapų pasaulyje dažnai diskutuojama apie dvi skirtingas praktikas: parfumeriją ir aromaterapiją. Nors abi šios sritys yra susijusios su kerinčiais aromatais, šių praktikų paskirtis labai skiriasi. 

Parfumerija – tai menas ir mokslas kurti kvapus asmeniniam, kosmetiniam ar komerciniam naudojimui. Parfumeriai maišydami įvairius aromatinius junginius, pavyzdžiui, eterinius aliejus, aromatines chemines medžiagas ir fiksatorius, sukuria unikalius ir patrauklius kvapus. Pagrindinis parfumerijos tikslas – sukurti kvapus, kurie galėtų tapti meninė ir asmeninė išraiška. 

Tuo tarpu aromaterapija – tai holistinis gydymo būdas, kai fizinei, emocinei ir psichologinei gerovei skatinti naudojami natūralūs augalų ekstraktai, pvz., eteriniai aliejai.

Aromaterapeutai naudoja eterinius aliejus, gautus iš įvairių augalų, kad išspręstų konkrečias sveikatos problemas arba skatintų atsipalaidavimą, streso mažinimą ir nuotaikos gerinimą.

Aromaterapija dažnai taikoma kartu su masažu arba inhaliacijomis, kad eteriniai aliejai suteiktų gydomąją naudą. Aromaterapijos praktika pagrįsta tikėjimu, kad eteriniuose aliejuose esantys aromatiniai junginiai gali sąveikauti su organizmo uoslės sistema ir turėti gydomąjį poveikį.

Tiek parfumerijoje, tiek aromaterapijoje dirbama su kvapais ir aromatiniais junginiais, tačiau parfumerijoje daugiausia dėmesio skiriama malonių kvapų kūrimui asmeniniam ar komerciniam naudojimui, o aromaterapijoje daugiausia dėmesio skiriama natūralių augalų ekstraktų naudojimui, siekiant gydyti ir skatinti gerą savijautą.

Grįžti į tinklaraštį